Ponedjeljak, 01.03.2021.

VELIKI KORAK JUVENTUSA KA FINALU KUPA! “Stara dama” slavila u Milanu, lukavi Ronaldo dva puta pogodio!

Utorak, 02.02.2021. | Najnovije | Sport | Autor

Fudbaleri Intera na domaćem terenu izgubili su od Juventusa rezultatom 1:2 u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije

Na početku meča ove dvije ekipe su odmjeravale snage, ali Lautaro Martinez je preciznim šutem donio prednost domaćem timu u devetom minutu utakmice.

Tako su crno-plavi došli do vodstva poslije prve ozbiljne šanse na meču.

Do izjednačenja “stara dama“ je došla sa bijele tačke. Morao je sudija preko VAR sistema da provjeri da li je situacija za šut sa 11 metara, a onda je odlučio da svira penal.

U 26. minutu Ronaldo je bio precizan.

Do drugog gola Juventus je došao zahvaljući katastrofalnoj grešci odbrane Intera što je Kristijano sjajno iskoristio i dao gol.

U drugom poluvremenu obje ekipe su imale svoje šanse, pogotovo domaćini, ali nijedna šansa nije iskorištena na pravi način.