Subota, 10.04.2021.

Izvrsni Zmajevi na korak do Eura: Ivanković minut prije kraja donio veliki trijumf bh. futsalerima

Četvrtak, 04.03.2021. | BiH | Najnovije | Sport | Vijesti | Autor

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je novi odličan rezultat i slavila je rezultatom 3:2 na gostovanju u Rumuniji u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Ive Kreze već nakon prva dva meča napravili su veliki korak ka Euru ostvarivši pobjede nad Srbijom i Sjevernom Makedonijom, pa su tako danas Zmajevi imali priliku napraviti ključni korak ka plasmanu na kontinentalno takmičenje.

Zmajevi su odlično otvorili meč. U prvoj fazi utakmice vidjela se odlična i organizovana odbrana, a bh. futsaleri u devetoj minuti stižu do vodstva kada je pogodio Anel Radmilović.

Uslijedili su žestoki napadi Rumunije, ali i sjajna odbrana Zmajeva, gdje se istakao golman Milanović. Prije odlaska na odmor ‘sjevnula’ je jedna kontra, a kapiten Radmilović postiže novi gol u praznu mrežu.

Nažalost, otvaranje drugog dijela nije bilo tako dobro jer su Rumuni stigli do pogotka preko naturalizovanog Brazilca Paula Ferreire u 25. minuti.

Kako se meč bližio kraju, tako su Rumuni bili sve opasniji. Igrao se 37. minut kada je Marius Matei poravnao na 2:2.

Kada se činilo da će remi biti konačan rezultat, minut prije kraja utakmice Srđan Ivanković sjajnim pogotkom donosi veliki trijumf Zmajevima.

Podsjetimo, osam prvoplasiranih i šest najboljih drugoplasiranih selekcija će izboriti plasman na Evropsko prvenstvo u Nizozemskoj iduće godine, a naša selekcija sada ima maksimalnih 9 bodova na vrhu tabele.