Subota, 27.02.2021.

Chelsea prihvatio poklon Tottenhama i dobio derbi Londona

Petak, 05.02.2021. | Sport | Autor

U derbiju 22. kola Engleske Premijer lige Chelsea je sa minimalnih 1:0 (1:0) savladao Tottenham u gostima.

Jedini gol postignut je u 24. minutu, a strelac je bio Žoržinjo nakon što je Erik Dajer neshvatljivo skrivio jedanasterac nad Timom Vernerom.

Ni ovog puta ništa nismo videli od tima Jose Mourinho-a koji je prvi put u karijeri u Premijer ligi izgubio dvije uzastopne utakmice na domaćem terenu.

Meč je počeo kao što je i moglo da se očekuje, inicijativom Chelsea i igrom Tottenhama, koji je bio bez kapitena Harija Kejna, na kontra napade.

“Plavci” nisu imali previše ozbiljnih prilika, ali su u 24. minutu uspjeli da dođu do vodstva. Zapravo, Tottenham im je “poklonio” gol”.

Konkretno, Erik Dajer je u svom kaznenom prostoru sa zemlje šutnuo po nozi Tima Vernera, a sudija Andre Mariner bez puno razmišljanja pokazao na “bijelu tačku”.

Najstrožu kaznu vrlo sigurno je izveo Žoržinjo.

Ništa se nije promijenilo ni u nastavku, a Tottenham je i dalje bio prilično pasivan, bez obzira što je bio u zaostatku.

Kao da bez Harija Kejna ne postoji način da dođu do protivničkog gola. To se dokazalo u cijelom drugom poluvremenu.

Samo jedan pravi udarac u okvir gola Chelsea uputio je Erik Lamela i to tek u 79. minutu, ali je i tada budan i vrlo dobar bio Eduard Mendi.

Tottenham je najbolju šansu propustio u 86. minutu kada je Vinisijus bio najviši u skoku, ali je njegov šut glavom otišao tik pored lijeve stative.

Chelsea je skočio na 6. poziciju sa 36 osvojenih bodova, dok je Tottenham ostao na 8. mjestu sa tri boda i utakmicom manje.